Бюро економічної безпеки скерувало до суду обвинувальний акт стосовно генерального директора, його заступника та головного бухгалтера компанії «Тедіс Україна».
Про це повідомили у БЕБ.
Їм інкримінують умисне ухилення від сплати податків і легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом.
Розслідуванням встановило, що найбільший дистриб'ютор тютюнових виробів в Україні впродовж 2019 року – першого півріччя 2021 року документально відображав реалізацію тютюнових виробів на адресу чотирьох підприємств з ознаками фіктивності. Насправді реального продажу продукції не було.
Реалізація відбувалася за готівку поза обліком, у тому числі й через мережу власних магазинів роздрібної торгівлі.
У податковій звітності фіктивні підприємства відображали реалізацію інших товарів – м’ясної продукції та палива.
Потім кошти легалізували, уклавши низку договорів із фінансовими компаніями.
Такі дії призвели до збитків бюджету в розмірі понад 1,6 млрд грн.
Генеральному директору товариства, його заступнику та головному бухгалтеру повідомлено про підозру за статтям про умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
ОНОВЛЕНО:
У компанії «Тедіс Україна» зреагували й назвали обвинувачення безпідставними, а слідчі дії з боку правоохоронців такими, що не надали доказів правопорушення.
«Протягом розгляду справи, жоден орган податкового контролю не фіксував порушень вимог податкового законодавства щодо компанії «ТЕДІС Україна» в обставинах, зазначених у обвинувальному акті», – повідомили у пресслужбі компанії.
Компанія заради доведення безпідставності звинувачень запевняє, що рішення податкового контролю, які б підтверджували порушення вимог податкового законодавства компанією, відсутні.
«На період розгляду справи, компанія «ТЕДІС Україна» не мала заборгованості перед бюджетом чи державними фондами, а фінансова діяльність була піддана ретельному контролю, який не виявив жодних порушень податкового законодавства», – зазначають у компанії.
Додають, що документальна планова перевірка здійснювалась у період з 1 липня 2017 року по 31 грудня 2020 року і не виявила порушень податкового законодавства за господарськими операціями з контрагентами, які фігурують у справі.