Спікер Палати представників США назвав закон про допомогу Україні поки що «непрохідним»

Саме трамп вплинув на те, щоб дві партії не досягли між собою угоди в питанні регулювання міграційної кризи

фото Pixaby

Республіканський спікер Палати представників США Майк Джонсон написав листа членам Конгресу, в якому висловив сумніви, що законопроект про надання нової допомоги Україні та зміцнення безпеки американських кордонів може бути прийнятий у його нинішньому вигляді.

Наприкінці минулого року Конгрес США так і не зміг затвердити закон, згідно з яким Вашингтон виділяє черговий пакет військової допомоги Києву, а також вживає заходів для зміцнення південних кордонів та боротьби з нелегальною імміграцією.

Обсяг пакету допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, а також асигнувань на зміцнення південного кордону становить понад $100 млрд, при цьому Україні з нього призначено понад $60 млрд.

На одночасному схваленні цих не пов'язаних між собою проблем наполягли члени Республіканської партії, які таким чином намагаються змусити адміністрацію президента Джо Байдена піти на поступки в питанні кордонів.

У п'ятницю видання The Hill та агентство AFP повідомили про лист Джонсона, в якому той повідомив, що члени контрольованого республіканцями Сенату «ймовірно, не можуть досягти будь-якої угоди», а республіканці в Палаті представників також не готові її підтримати.

«Якщо чутки про зміст проекту поправок до законопроекту відповідають дійсності, він все одно був би спочатку непрохідним у Палаті представників», – цитує The Hill листа спікера.

Як зазначає це видання, проблеми законопроекту значною мірою пов'язані з нещодавньою перемогою Дональда Трампа на попередніх виборах кандидата в президенти від республіканців в Айові та Нью-Гемпширі.

Трамп вважає недостатніми передбачені в законопроекті заходи щодо боротьби з нелегальною імміграцією, а також хоче використати проблему кордонів проти Байдена на листопадових президентських виборах, зазначає The Hill.

Бекграунд. Як повідомлялося, саме Трамп вплинув на те, щоб дві партії не досягли між собою угоди в питанні регулювання міграційної кризи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS