Вже чотири місяці російські війська намагаються захопити село Синьківка, у Куп’янському районі на Харківщині. Попри щоденні атаки, росіянам не вдається просунутись вглиб села, тому що українські військові відбивають наступ безпілотниками та артилерією.
Джерело. Про це пише The Guardian.
Після майже двох років вторгнення росії Україна припинила свій наступ. Замість цього, як пишуть журналісти, ЗСУ використовують стратегію активної оборони: стримують росіян і час від часу завдають контрудару.
росія ставить перед собою дві цілі: «повернути» Куп’янськ та захопити Авдіївку.
Поки що москва не змогла досягти жодної військової цілі. У процесі вона втратила вражаючу кількість військ, танків і техніки, пише видання.
Ця ситуація вказує на ширшу проблему, яка стоїть перед обома арміями.
«Це війна броні проти снарядів. Зараз перемагають снаряди», – сказав у коментарі журналістам оператор безпілотника Гліб Молчанов. Попри невеликий тактичний успіх росіян, істотний прорив майже неможливий, в епоху дешевих і смертельно точних дронів, вважає він.
Широке застосування дронів обома арміями є новою формою війни, яка робить традиційну доктрину НАТО «застарілою», каже Молчанов і додає, що «зараз ніхто насправді не знає, як просуватися вперед, адже все трощиться безпілотниками та артилерією».
На початку вторгнення Куп’янськ здав без бою проросійський мер міста, однак через 7 місяців ЗСУ звільнили місто.
росія продовжує вбивати мирних жителів та руйнувати місто. Прогнози щодо початку масованого наступу росії на Куп'янськ на початку січня виявилися помилковими.
Голова Куп'янської військової адміністрації Андрій Бєсєдін заявив:
«Їхній план не відповідає нашому».
У розмові з журналістами він зазначив, що попередні російські терміни захопити українську територію прийшли й минули. “Тактика «м'ясорубки» москви виявилася неефективною. Їм байдуже життя людей, у тому числі свого народу. Або нас», – зазначив він.
Чи зможуть ЗСУ втримати місто, залежить від того, чи буде надана Україні військова допомога від партнерів, зазначають автори статті.
Бекграунд. Як повідомлялося, спікер Палати представників США назвав закон про допомогу Україні поки що «непрохідним». Саме трамп вплинув на те, щоб дві партії не досягли між собою угоди в питанні регулювання міграційної кризи.