Індія хоче відмовитися від російської зброї та дистанціюватися від Москви. Але Нью-Делі хвилюється, що це може підштовхнути Москву ближче до Китаю.
Індія прагне розірвати відносини з росією як з постачальником зброї і все частіше орієнтується на Захід у міру того, як США прагнуть розширити свій вплив в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Джерело. Про це пише агентство Reuters.
У доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) за березень 2023 року зазначалося, що за останні два десятиліття Індія з витратами в понад $60 млрд стала найбільшим у світі імпортером озброєнь. При цьому 65% цих поставок здійснила саме росія.
Однак за останні п'ять років експорт російської зброї до Індії скоротився на 37%. За той же період росія наростила постачання до Китаю (на 39%) та Єгипту (на 44%).
Сьогодні можливості росії здійснювати постачання зброї та комплектуючих суттєво обмежені через війну з Україною.
«Ми навряд чи підпишемо будь-яку велику військову угоду з росією. Це буде червоною межею для Вашингтона», – наводить Reuters думку Нандана Уннікрішнана – експерта з росії у дослідницькому центрі Observer Research Foundation в Нью-Делі.
Тим часом росія робила Індії пропозиції про постачання найсучасніших гелікоптерів фірми «Камов», винищувачів «Сухой» та «МіГ» з можливістю спільного виробництва в Індії, наводить агентство дані чотирьох анонімних джерел в урядових колах Індії, включаючи високопоставленого співробітника служби безпеки.
«Росія публічно закликала Індію активізувати оборонні зв'язки, але прем'єр-міністр Нарендра Моді, за словами експертів та чиновників, зосередив свою увагу на внутрішньому виробництві з використанням західних технологій», – йдеться у публікації.
Індія розширює співпрацю у військовій сфері із Заходом, зокрема із США. Так, минулого року країни уклали угоду, в рамках якої компанія General Electric вироблятиме в Індії двигуни для своїх винищувачів. Це стало першою подібною поступкою США країнам, які не є союзниками.
Крім того, за даними джерел Reuters, Індія розглядає можливість закупити французькі винищувачі для свого новітнього авіаносця, а також хоче виробляти підводні човни за французькою, німецькою чи іспанською технологією, а також винищувачі з американськими та французькими двигунами.