Велика Британія мала намір компенсувати постачання артилерійських снарядів Україні боєприпасами японського виробництва, проте цей план зупинився, пише The Wall Street Journal.
Японія мала випускати 155-міліметрові снаряди за ліцензією британської компанії BAE Systems і відправляти їх до Британії.
Однак, незважаючи на єдиний натовський калібр, виявилося, що снаряди і особливо заряди до них різних виробників несумісні або вимагають перерахунку таблиць стрільби.
Японія не може безпосередньо відправляти снаряди в Україну через заборону експорту зброї країнам, які беруть участь у військовому конфлікті.
Україна гостро потребує постачання снарядів, оскільки артилерія країни витрачає тисячі снарядів щодня, зазначає WSJ.
Зокрема, видання повідомляє, що Німеччина планує збільшити пряме постачання зброї Україні, побудувавши новий завод.
«Ми побудуємо новий завод із виробництва боєприпасів у рекордно короткі терміни, щоб забезпечити стратегічну безпеку постачання», – розповів Bild гендиректор оборонного концерну Rheinmetall.
За його словами, торік концерн отримав від уряду замовлення на 10 млрд євро, а цього року сума може зрости до 15 млрд євро.
Міноборони росії стверджує, що з лютого 2022 року випуск артилерійських боєприпасів у росії було збільшено в 17,5 разів.
Також, за даними південнокорейської розвідки, понад 1 млн снарядів радянських калібрів для війни з Україною російська армія отримала від КНДР.
Водночас ЗМІ повідомляють про ймовірні проблеми у росії зі зносом стволів артилерії, запаси яких виснажилися за два роки війни. Як пише американський Forbes, до початку вторгнення стволи виробляли лише два заводи. Через дефіцит росіяни ремонтують військову техніку, розбираючи гаубиці часів холодної війни, стверджувало видання.