Уряд подав у Верховну Раду новий законопроєкт про мобілізацію: що змінилося?

Головна ідея законопроєкту незмінна — дати можливість відпочити тим, хто воює на передовій

фото DR

Кабінет міністрів подав у Верховну Раду новий законопроєкт, який був доопрацьований народними депутатами, оскільки попередній документ був відкликаний з Верховної Ради 11 січня. Тоді ж голова Міноборони Рустем Умєров заявив, що команда міністерства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію. За його словами, у ній враховано всі пропозиції, які погодили з депутатами на засіданнях парламентських комітетів.

Як раніше заявляла заступниця міністра оборони Наталія Калмикова, початок реалізації норм законопроекту після його прийняття очікується «протягом тижнів чи місяця».

Також вона розповідала, що кардинальних змін у новій редакції законопроєкту не буде, проте змінюватись «підходи до окремих категорій громадян».

У Міноборони зазначали, що головна ідея законопроєкту незмінна. Вона полягає в тому, щоб дати можливість відпочити тим, хто воює на передовій з 2022 року і довше.

Нагадаємо: найбільше дискусій у Ради викликала норма про внесення так званих ухилянтів до регістру боржників (запровадження проти них санкцій, що стосуються обмеження права розпоряджатися власним майном, керувати автомобілем тощо), поряд зі скасуванням відстрочки для людей з інвалідністю III групи (тобто, щоб після ухвалення закону призову не підлягали лише ті, хто має I та II групи інвалідності). Багато хто в парламенті наполягав на тому, що в доопрацьованому документі ці позиції необхідно усунути.

Крім того, заступник голови комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв наголошував на необхідності усунути норму щодо надсилання повісток електронною поштою. Оскільки, як пояснив він, такий лист просто може потрапити до спаму і людина його не побачить, а потім за це її ще можуть притягти до відповідальності.

Новий законопроєкт про мобілізацію передбачає:

Для громадян країни, які не прийшли до ТЦК протягом 10 днів після отримання повістки, вводиться заборона на виїзд з України та керування автомобілем. Кошти таких людей у банках можуть бути заарештовані. Рішення щодо застосування таких заходів має ухвалювати суд.

Також передбачаються зміни в обов'язках громадян щодо мобілізаційної підготовки. А саме українці зобов'язані:

Окрім попередніх норм, не підлягатимуть призову на військову службу:

Також документ пропонує запровадити:

За цей проєкт закону повинна ще проголосувати Верховна Рада.

За матеріалами РБК-Україна

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS