Рада продовжила мораторій на банкрутство державних вугільних шахт до 1 січня 2025 року

Автори документа очікують, що продовження мораторію дозволить провести відповідне переоснащення діючих шахт і не допустити необґрунтованого їх закриття

Фото: ілюстративне

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт щодо відновлення платоспроможності окремих державних підприємств у сфері енергетики, що перебувають у критичному стан. «За» проголосували 243 депутати.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Законом на два роки продовжується термін дії мораторію на реалізацію виконавчих проваджень і заходів примусового виконання рішень щодо державних вугледобувних підприємств, накладення арештів та заборон відчуження майна у таких виконавчих провадженнях, мораторію на порушення справ про банкрутство державних вугледобувних підприємств – з 1 січня 2022 року до 1 січня 2024 року.

Згідно із законом, мораторій поширюється на державні вугледобувні підприємства, СхідГЗК та обленерго регіонів, де тривають активні бойові дії.  

Як очікують автори документа, продовження мораторію дозволить забезпечити подальшу сталу роботу державних вугільних підприємств, зменшить соціальне напруження в шахтарських колективах і відповідних вугледобувних регіонах, дозволить провести відповідне переоснащення діючих шахт і не допустити необґрунтованого їх закриття шляхом арешту рахунків та започаткування процедур банкрутства.

На сьогодні на підконтрольній території України розташовано 11 державних вугледобувних підприємств, які об’єднують 33 шахти, що забезпечують майже десяту частину загального по країні вуглевидобутку (у 2020 році – 2,9 млн тонн при 28,8 млн тонн видобутку вугілля загалом по країні), і на яких працює понад 34 тисячі працівників. Переважна більшість українських вугледобувних підприємств, що перебувають у державній власності, через об’єктивні обставини є збитковими, тривалий час функціонують у кризових умовах і за відсутності законодавчого захисту практично відразу будуть визнані банкрутами.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада попередньо врегулювала митне оформлення біометану в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS