За результатами 2023 року обсяги постачання української сільгосппродукції до Європейського Союзу становлять $12,6 млрд, що на $0,5 млрд (3,8%) менше, ніж рекордні показники минулого року, коли вони досягли $13,1 млрд.
Про це повідомив Микола Пугачов, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», як передає пресслужба Центру.
Пугачов зазначив, що товарна структура українських постачань до ЄС значною мірою повторює загальну структуру експорту. Зокрема, 82% припадають на експорт зернових та олійних культур, олій та жирів, залишків переробної промисловості.
За останні кілька років Європейський Союз виступав як основний ринок збуту для різних агропродовольчих продуктів з України. У 2023 році це стосувалося таких товарів, як м'ясо птиці ($407 млн), яйця ($39 млн), яєчні продукти ($36 млн), пшеничне борошно ($25 млн), крохмаль ($19 млн), цукор і цукрові кондитерські вироби ($487 млн), вироби з тіста ($43 млн), хлібобулочні солодощі ($122 млн) та інші.
Микола Пугачов висловив припущення, що 2024 року ймовірно будуть продовжуватися обмеження на українську сільськогосподарську продукцію з боку ЄС та окремих його членів, таких, як Польща, Словаччина, Угорщина. Наразі європейський ринок залишається ключовим для формування доходів українського аграрного експорту, характеризуючись меншими ризиками та доступнішими логістичними зв'язками, але, за словами Пугачова, ця ситуація може динамічно змінюватися.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна торік експортувала найбільше своєї агропродукції до Туреччини, Китаю та Румунії.