Пошкодження російських нафтопереробних заводів внаслідок атак безпілотників і технічних неполадок створило ситуацію, у якій росія експортує більше сирої нафти, ніж було заплановано на лютий. Це може порушити її зобов'язання щодо обмеження продажів, узгодженого в рамках угоди ОПЕК+.
Про це пише Reuters.
Відповідно до угоди з провідними виробниками нафти ОПЕК+, росія мусить обмежувати видобуток сирої нафти на рівні 9,5 млн барелів на день і зменшувати експорт сирої нафти та палива на 300 тис. барелів і 200 тис. барелів на добу відповідно. Однак аналітики вважають, що цього може бути важко досягти через накопичення запасів сирої нафти й обмежені можливості переробки.
Є певні ознаки збільшення постачання нафти з росії, і це може стати викликом для виконання обіцянок у рамках угоди ОПЕК+. Такі інциденти, як атаки на нафтопереробні заводи і технічні неполадки, можуть призвести до додаткового експорту нафти в лютому.
Наприклад, нафтопереробний завод у Туапсе на Чорному морі не працюватиме до березня через атаку безпілотника, що створює додатковий тиск на експорт сирої нафти. Трейдери вважають, що інші події, що впливають на енергетичну інфраструктуру в росії, можуть також призвести до збільшення експорту нафти в лютому.
Це викликає сумніви в тому, що рф зможе дотримуватися угоди ОПЕК+ та обмежити експорт сирої нафти в узгодженому обсязі.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що країни ОПЕК+ приймуть рішення про продовження скорочень на початку березня.