Прямі інвестиції Німеччини в Китай торік зросли на 4,3% – до рекордного рівня в 11,9 млрд євро

Німецькі фірми, попри заклики уряду зменшити ризики, продовжують активно інвестувати в Китай

Прямі інвестиції Німеччини в Китай торік зросли на 4,3% – до рекордного рівня в 11,9 млрд євро, а також збільшилися частка від загальних інвестицій країни за кордон.

Про це пише Reuters.

Німецькі компанії інвестували в Китай за останні три роки стільки ж, скільки за попередні шість років. Проте німецькі інвестиції в Китай за останні чотири роки повністю фінансувалися за рахунок реінвестованого прибутку, а компанії також виводили капітал, що створює більш нюансовану картину.

«Можна припустити, що зберігається розкол між кількома великими компаніями та більшістю малих і середніх підприємств, – зазначив у звіті економіст IW Юрген Маттес і додав: – Інші дослідження та окремі факти підтверджують тезу про те, що деякі середні та малі підприємства прагнуть зменшити свою взаємодію з Китаєм або навіть повністю вийти з нього».

За останні чотири роки частка німецьких фірм, які залишили китайський ринок або розглядають можливість виходу з нього, зросла більш ніж удвічі – до 9%, згідно з опитуванням, проведеним Німецькою торговою палатою в Китаї, опублікованим минулого місяця.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у Німеччині впав минулого року до 116 млрд євро з приблизно 170 млрд євро у 2022 році, оскільки найбільша економіка Європи балансує на межі рецесії.

Інвестиції в Китай як частка загальних німецьких інвестицій за кордоном зросли торік до 10,3%, що є найвищим показником з 2014-го, тоді як прямі німецькі інвестиції в інші країни Азії зберігалися на рівні приблизно 8%.

Німеччина стоїть перед дилемою. Хоча вона хоче зменшити свою залежність від Китаю, у 2023 році ця країна залишилася її найважливішим торговельним партнером восьмий рік поспіль, згідно з попередніми даними Статистичного управління. У коаліційному уряді канцлера Німеччини Олафа Шольца політики розділилися щодо того, наскільки потрібно зменшити ризик залежності від Китаю, причому соціал-демократи (СДПН) Шольца прагнуть менш агресивних скорочень, ніж молодші партнери по коаліції – «Вільні демократи» і «Зелені».

Шольц поїде до Китаю з бізнес-делегацією з 15 по 16 квітня, повідомила агентству Reuters особа, яка брала участь у плануванні, на початку цього місяця.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай посилює низку обмежень для внутрішніх інвесторів і деяких офшорних компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS