Український екостатап Carbominer одержав грант у розмірі 1,5 млн євро та право на отримання до 7,5 млн євро власного капіталу на наступних етапах реалізації проєкту в рамках угоди з EIC Accelerator Fund.
Про це Mind стало відомо з пресрелізу компанії.
Зазначається, що процес подачі заявки на грант зайняв 8 місяців. У компанії повідомили, що залучені кошти стартап збирається спрямувати на розвиток технології DAC, це включає вдосконалення технології до установок продуктивністю 50 і 250 тонн на рік, докомерційну (прекомерційну) роботу з європейськими вертикальними фермами і «розумними» теплицями, а також створення виробничої лінії DAC-блоків протягом наступних 4 років.
Технологія, розроблена Carbominer, дозволяє вловлювати вуглекислий газ з атмосфери (Direct Air Capture) і складається з двох модульних блоків – для уловлення та регенерації CO2.
Першою сферою, у якій команда прагне досягти успіху, є фермерство закритого ґрунту. Глобальна візія проєкту – гарантувати більш стійке виробництво продуктів харчування завдяки постачанню атмосферного CO2 в теплиці.
Стартап запустив невелику науково-дослідну лабораторію в березні 2020 року, а в жовтні того ж року масштабувався до повноцінного R&D-цеху після залучення seed-інвестиції від українського фонду SMRK VC. У вересні 2021 року було побудовано перший прототип DAC установки.
У 2022 році Carbominer запустив вдосконалений прототип однотонної DAC установки на платному пілоті з корпоративним партнером.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що український виробник паперу з опалого листя Releaf Paper готується провести інвестраунд на 16 млн євро.