Прямі інвестиції іноземного бізнесу в Китай торік впали до найнижчого рівня з початку 1990-х років, що підкреслює виклики, які стоять перед країною, оскільки Пекін прагне залучити більше коштів з-за кордону для підтримки своєї економіки.
Про це пише Bloomberg.
Згідно з даними Державного управління валютного контролю, прямі інвестиційні зобов'язання Китаю в його платіжному балансі торік становили $33 млрд. Цей показник нових іноземних інвестицій у країну – який фіксує грошові потоки, пов'язані з іноземними компаніями в Китаї – був на 82% нижчим за рівень 2022 року та найнижчим з 1993 року.
Ці дані свідчать про вплив карантинних обмежень, спричинених Covid, і слабке відновлення економіки минулого року. Вперше з 1998 року інвестиції впали в ІІІ кварталі 2023 року, а потім дещо відновилися, щоб продемонструвати зростання в останньому кварталі.
На думку економістів, дані SAFE, які вимірюють чисті потоки, можуть відображати тенденції у прибутках іноземних компаній, а також зміни в масштабах їхньої діяльності в Китаї. Згідно з даними Національного бюро статистики, прибутки іноземних промислових компаній у Китаї торік впали на 6,7% проти попереднього року.
Більш ранні дані Міністерства торгівлі показали, що нові прямі іноземні інвестиції в Китай впали 2023 року до найнижчого рівня за останні три роки. За словами економістів, дані Міністерства торгівлі не включають реінвестовані прибутки іноземних фірм і є менш волатильними, ніж дані SAFE.
Зусилля уряду, спрямовані на повернення іноземних компаній після Covid, є недостатніми, і для того, щоб Пекін досяг успіху в досягненні своїх цілей, потрібно докласти більше зусиль. Своєю чергою іноземні компанії виводять гроші з країни через геополітичну напруженість і вищі процентні ставки в інших країнах.
У транснаціональних корпорацій є більше стимулів тримати готівку за кордоном, а не в Китаї, оскільки країни з розвиненою економікою підвищують відсоткові ставки, коли Пекін знижує їх, щоб стимулювати економіку. Нещодавнє опитування японських компаній у Китаї показало, що більшість із них скоротили інвестиції або залишили їх на рівні минулого року, і більшість з них не мають позитивних прогнозів на 2024 рік.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що біотехнологічна компанія I-Mab припиняє діяльність у Китаї та переорієнтовується на США.