росія намагається придбати передові технології в обхід санкцій, які були накладені на неї західними країнами. Про це у вівторок, 20 лютого, попередила канадська фінансова розвідка FINTRAC у спільному комюніке з німецькими та голландськими колегами, передає Польське радіо.
Центр аналізу фінансових операцій та звітів Канади (FINTRAC) пише, що після вторгнення рф в Україну «агентства фінансової розвідки Нідерландів, Німеччини та Канади отримали звіти з низки джерел про підозрілий експорт або спроби експорту товарів подвійного призначення до одержувачів у росії».
Центр рекомендує перевіряти, чи не перебуває особа, яка подає запит на фірму, у санкційних списках Канади, США та Європейського Союзу.
FINTRAC вказує, що слід проявляти обережність, наприклад, щодо фірм, які почали свою діяльність лише після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року або ж, наприклад, внесли організаційні зміни чи зміни щодо власності протягом цього періоду.
Напередодні канадські ЗМІ повідомили, що канадець російського походження, який живе в США, у суді Нью-Йорка зізнався в участі в організації експорту до росії електроніки, яку, між іншим, можуть використовувати в безпілотниках.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що Канада хоче утилізувати понад 80 000 ракет CRV7, Буданов просить передати їх Україні.