Кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп переміг на праймеріз від Республіканської партії в Південній Кароліні.
Про це повідомляє Associated Press із посиланням на опитування і попередні результати.
Він обійшов колишню представницю США в ООН Ніккі Гейлі в її рідному штаті, зміцнивши свої позиції на шляху до третього поспіль висування на виборах президента від Республіканської партії. Згідно з даними Edison Research, Трамп переміг із підтримкою 59,8% голосів проти 39,5% – за Гейлі.
Зазначається, що Хейлі привітала Трампа і заявила, що не збирається виходити з передвиборчих перегонів. Трамп своєю чергою зазначив, що ніколи не бачив, щоб «Республіканська партія була такою єдиною».
Наразі Трамп переміг у всіх перегонах, де розглядалися кандидатури від республіканців, зокрема в Айові, Нью-Гемпширі, Неваді та на Віргінських островах США.
В Associated Press зазначили, що реванш між Трампом і чинним президентом США Джо Байденом, подібний до того, що був у 2020 році, стає дедалі імовірніший.
Екзит-пол NBC показує, що Трамп і Гейлі мають майже однакові рейтинги серед республіканців з вищою освітою – 51% і 47%. Проте республіканські виборці без вищої освіти віддають значну перевагу Трампові: 75% проти 25%.
За словами Гелі, вона вестиме кампанію як мінімум до «супервівторка» 5 березня, коли республіканці у 15 штатах і на одній території США голосуватимуть на праймеріз.
Бекграунд. До осені Сполучені Штати стануть головною гарячою точкою на політичній карті світу. Передвиборні перегони в США розпочалися як матч-реванш нинішнього та колишнього президентів – демократа Джо Байдена та республіканця Дональда Трампа. Однак політичні аналітики очікують настання події на кшталт «чорний лебідь», яка кардинально змінить перебіг виборів і, можливо, призведе до насильства.
Прихильники Байдена, як пише Politico, бояться настання кінця демократії, а трампісти турбуються, що їхнього кандидата посадять у в'язницю. На цьому тлі у США сильні очікування, що вороги держави – Китай, росія, Іран, Північна Корея – кинуть усі сили на насадження хаосу серед американців за допомогою кібератак, дипфейків, дезінформації, психологічних атак і навіть тероризму.