За незаконну вирубку лісу – у в’язницю: ЄС розширив перелік злочинів проти довкілля

За навмисні екозлочини, що спричинили смерть людей, загрожуватиме позбавлення волі до 10 років

фото DR

Європарламент у вівторок, 27 лютого, переважною більшістю голосів схвалив оновлену директиву Євросоюзу про боротьбу зі злочинами проти довкілля.

Як повідомляється на сайті ЄП, документ передбачає розширення списку злочинів проти довкілля та посилення покарань за них.

До серйозних екологічних порушень серед інших належать незаконний обіг деревини, отриманої шляхом нелегальних вирубок, незаконна утилізація екологічно шкідливих деталей машин та порушення правил використання та утилізації шкідливих для довкілля хімічних речовин.

Нова директива набуде чинності після опублікування в Офіційному журналі ЄС. Держави-члени мають два роки, щоб закріпити її в національному законодавстві.

«Настав час боротися з транскордонними злочинами на рівні ЄС, застосовуючи узгоджені та стримуючі санкції для запобігання новим екологічним злочинам», – заявив депутат Європарламенту від Нідерландів Антоніус Мандерс.

Він зазначив, що згідно з новим законодавством, особи, які обіймають керівні посади в компанії, відповідальної за забруднення довкілля, можуть бути притягнуті до відповідальності нарівні із самим підприємством.

Екологічні злочини, скоєні приватними особами та представниками компаній, каратимуться позбавленням волі на строк до восьми років, залежно від того, наскільки тривалою, серйозною чи оборотною є завдана шкода.

За навмисні екозлочини, що спричинили смерть людей, фізичним особам у всіх країнах ЄС загрожуватиме позбавлення волі на строк до 10 років.

Для підприємств за тяжкі злочини проти довкілля передбачено штраф у розмірі до 5% від їхнього світового річного обороту або виплата до 40 млн євро.

Бекграунд. Як повідомлялося, обсяг екологічних збитків від розв’язаної росією війни проти України сягнув 2 трлн грн. Майже 3 млн га лісу було пошкоджено – це третина лісових територій України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS