Фінська компанія вимагатиме «мільярдів євро» компенсації за відібраний росією бізнес

Fortum назвав дії росії порушенням міжнародного права

фото DR

Перша із західних компаній, чий бізнес росії був конфіскований та переданий у власність держави, вирішила звернутися до суду. Фінський енергоконцерн Fortum, який до війни володів у росії мережею теплоелектростанцій, зокрема однією з найбільших та найсучасніших Нагянською ГРЕС у ХМАО, подав позов та ініціює арбітражний розгляд стосовно росії, повідомила прес-служба компанії, на яку посилається The Moscow Times.

Концерн, який є найбільшим в енергосекторі Фінляндії і більш ніж наполовину належить уряду країни, вимагає компенсації за свої активи та інвестиції. Точну суму Fortum не називає, оцінюючи її у «мільярди євро».

У квітні російський диктатор путін підписав указ про передачу Росмайну в тимчасове управління ПАТ «Фортум» – російської «дочки» фінського концерну.

Fortum назвав дії росії порушенням міжнародного права, повідомив, що він фактично втратив контроль над російською компанією і в результаті списав ці активи, зафіксувавши збитки на 1,7 млрд євро.

«Ця ініціатива дзеркально відображає відносини урядів західних країн до закордонних активів російських компаній», – пояснював тоді фактичну націоналізацію прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков.

За його словами, головною метою указу путіна стало «формування компенсаційного фонду» у відповідь на «незаконну експропріацію російських активів за кордоном».

Fortum прийшла на російський ринок у 2007 році у період реформи РАВ ЄЕС. Разом із фінським концерном у російські електростанції тоді вклав кошти також німецький енергогігант Uniper, активи якого також були націоналізовані у квітні 2023 року.

Третя іноземна компанія, що увійшла в період реформи на російський ринок, італійська Enel, минулого року змогла продати свою енергокомпанію «Лукойлу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS