Енергоблоки українських атомних станцій наростили коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) і весь осінньо-зимовий період працювали безупинно на максимальній потужності.
Про це повідомили в пресслужбі «Енергоатому».
«Цей показник відображає, наскільки ефективно використовується наявна потужність атомних енергоблоків до їхніх максимальних можливостей. Якщо простіше – скільки часу протягом холодів вітчизняні блоки працювали безупинно і виробляли електроенергію», – пояснили в компанії.
Вперше в історії вітчизняної атомної енергетики вдалося досягнути 100%-го коефіцієнта використання встановленої потужності. Блоки працюють на максимумі весь осінньо-зимовий період.
«Енергоатом» переглянув підхід до планово-попереджувальних ремонтів, змістивши акцент на максимальну роботу енергоблоків саме в осінньо-зимовий період. І це дало свої результати», – зазначив Петро Котін.
У осінньо-зимовий період 2021/22 блоки працювали на 76,3% потужності, у 2022/23 – на 81,9%, у 2023/24 – на 100%.
Бекграунд. Україна планує у 2024 році розпочати будівництво великих енергоблоків АЕС у співпраці зі США. Також серед пріоритетів на 2024 рік є децентралізація і нарощування потужностей розподіленої генерації електроенергії.