Чотири європейські країни не виключили можливість відправлення військ до України, коментуючи слова французького президента Еммануеля Макрона про те, що країни Євросоюзу можуть у найближчому майбутньому це зробити.
Так, прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що країна розглядає всі можливості без винятку, щоб допомогти Україні перемогти путіна.
Литовські чиновники також розглядають можливість відправлення своїх військових в Україну для навчання її військ, заявив радник президента Кястутіс Будріс, зазначивши, що підтримка у вигляді зброї та боєприпасів поки що залишається головним пріоритетом.
«Ми говоримо про таку можливість і робимо це абсолютно відкрито. Є багато нюансів щодо того, як це може статися і за яких умов, заявив він. – Боєприпаси – це головний інструмент, який потрібний сьогодні і який був потрібний учора, але вже на столі».
Нідерланди не вважають за неможливе відправлення солдатів в Україну, але для цього «поки не час», заявив генерал Онно Ейхельсхайм, голова оборони Нідерландів.
«Я думаю, слід залишити всі варіанти відкритими», – сказав він, додавши, що поки що ніхто не просив Нідерланди про таку допомогу і це питання не стоїть на порядку денному.
Велика Британія не має планів великомасштабного розміщення військ в Україні, заявив представник прем'єр-міністра Ріші Сунака, але там вже знаходиться невелика кількість британських військових.
«Окрім невеликої кількості особового складу, який у нас є в країні, що підтримує Збройні сили України, у нас немає жодних планів щодо великомасштабного розгортання», – заявив Сунак.
Напередодні британський уряд спростував заяву канцлера Німеччини Олафа Шольца про те, що британські військові беруть участь у запусках ракет в Україні.
Лондон заявив, що запуск крилатих ракет та процес вибору цілей – справа ЗСУ, а не британських військових, які перебувають в Україні.
Про те, що країни Євросоюзу можуть надіслати свої війська до України, першим заявив Макрон.
«Сьогодні немає консенсусу щодо відправлення наземних військ офіційним, передбачуваним та схваленим чином. Але в майбутньому нічого виключати не можна», – сказав Макрон за підсумками саміту в Парижі.
Бекграунд. Як повідомлялося, Макрон знайшов того, хто підтримав його ідею щодо відправлення військ НАТО в Україну. Ексголова Мюнхенської конференції з безпеки застерігає Захід від «надмірного стримування».