Франція може відправити в Україну спецназ, щоб створити для росії “стратегічну двозначність”

Дії цих служб за своєю природою є таємними і, отже, виходять за межі закону війни

фото DR

Французька влада розглядає можливість дозволити спецназу та військовим підрозділам перетинати кордон України, повідомляє газета Le Monde.

За даними джерел газети, Париж пропонує надати можливість спецназу та іншим військовим підрозділам перетинати український кордон, щоб поставити перед росією «стратегічну дилему». Джерела видання вважають, що присутність французьких підрозділів допоможе захистити деякі території України від ударів росії.

На даний момент французька влада заперечує присутність своїх військових в Україні. При цьому з початку моменту вторгнення в країні були присутні державні особи, пов'язані із західними спецслужбами, часто з військовим статусом, зокрема, агенти під прикриттям, зазначає газета.

«Дії цих служб за своєю природою є таємними і, отже, виходять за межі закону війни», – заявив колишній співробітник Генеральної дирекції зовнішньої безпеки Франції Вінсент Крузе.

Про те, що країни Євросоюзу можуть надіслати свої війська до України, першим заявив Еммануель Макрон.

«Сьогодні немає консенсусу щодо відправлення наземних військ офіційним, передбачуваним та схваленим способом. Але в майбутньому нічого виключати не можна», – зазначив Макрон за підсумками саміту в Парижі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг спростував слова президента Франції про можливість відправлення військ альянсу на територію України.

Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне в інтерв'ю France Inter заявив, що Франція встановила чіткі межі своєї участі у цьому конфлікті: не дати росії перемогти, не ведучи з нею війни.

«Рамки, задані президентом [Макроном], нічого не виключаючи, дозволяють нам надіслати дуже чіткий сигнал росії, що ми не відмовимося від спільної з українцями боротьби», – сказав Сежурне.

Що стосується заяви Макрона про можливе відправлення військових НАТО в Україну, Сежурне сказав, що вона сприяє «стратегічній двозначності».

Нагадаємо, кілька країн заявляли про свою готовність відправити військових на територію України. Міністр оборони Канади Білл Блер зазначав, що Оттава може відправити обмежену кількість військових для навчання ЗСУ.

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас повідомляла, що країна розглядає «всі можливості» без винятку. Литовська влада зазначала, що може відправити частину військових для навчання українських солдатів, додавши, що в пріоритеті залишиться постачання зброї та боєприпасів.

Начальник штабу оборони Нідерландів, генерал Онно Ейхельсхайм заявив, що вважає за можливе відправлення солдатів в Україну, зазначивши, втім, що для цього «поки не час». Велика Британія не має планів масштабного розміщення військ в Україні, заявив представник прем'єр-міністра Ріші Сунака, але там вже знаходиться певна кількість британських військових.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS