Законодавці ЄС підтримали продовження лібералізації торгівлі для України та Молдови на рік

Ухвалене рішення пропонує продовжити тимчасове зупинення імпортних мит і квот на експорт української с/г продукції із 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року

Фото: ілюстративне

Профільний комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі схвалив продовження лібералізації торгівлі для України й Молдови до 5 червня 2025 року.

Відповідне рішення ухвалили в межах засідання Комітету, яке відбулося в четвер у Брюсселі, повідомляє пресслужба Європарламенту.

«За» проголосували 26 депутатів, 10 – «проти» і один утримався.

Ухвалене рішення пропонує продовжити тимчасове зупинення імпортних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС ще на рік, із 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року.

Як зазначили в Європарламенті, це уповноважує Комісію вживати швидких заходів і запроваджувати будь-які необхідні заходи в разі значних перебоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт. «Воно також передбачає екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць і цукру, а це означає, що, коли імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги 2022-го і 2023 років, тарифи буде знову запроваджено. Заходи з лібералізації залежать від поваги України до демократичних принципів, прав людини, верховенства закону та її постійних зусиль у боротьбі з корупцією та організованою злочинністю», – йдеться в повідомленні.

Очікується, що парламент проголосує свою позицію у першому читанні на пленарному засіданні наступного тижня. Далі Рада офіційно ухвалить постанову, і вона набуде чинності після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Нагадаємо, що 31 січня 2024 року Європейська комісія запропонувала продовжити лібералізацію торговельного режиму з Україною та Молдовою ще на рік.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Єврокомісія хоче продовжити «транспортний безвіз» з Україною до 2025 року, але в документ буде внесено зміни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS