Понад два роки воєнного союзу зв’язки між Сполученими Штатами та Україною демонструють ознаки зношення, поступаючись місцем взаємному розчаруванню.
Джерело. Про це пише The New York Times.
Для Пентагону роздратування зводиться до однієї проблеми: американські військові стратеги, в тому числі міністр оборони Ллойд Остін, вважають, що Україні потрібно зосереджувати свої сили на одній великій битві за раз. Натомість президент Володимир Зеленський, який пообіцяв витіснити росію з кожного дюйма, витрачає сили на битви за міста, які, на думку посадовців США, не мають стратегічної цінності.
Останнім прикладом є битва за місто Авдіївка, яке минулого місяця перейшло до рук росії. В США кажуть, що Україна захищала Авдіївку надто довго і дорогою ціною.
Зі свого боку, Україна все більше засмучена тим, що американський політичний параліч призвів до нестачі боєприпасів для військ на фронті. Оскільки кожен день минає без нових запасів боєприпасів і артилерії, а українські екіпажі розподіляють снаряди, моральний дух падає.
Зеленський пообіцяв «оновити» українську армію, коли звільнив головнокомандувача Валерія Залужного та призначив на його місце генерала Олександра Сирського, командувача сухопутних військ.
Проте це не дало бажаного ефекту. Деякі чиновники кажуть, що генерал Сирський, можливо, значно більше синхронізується з Зеленським, ніж його попередник.
Тож вони сумніваються, чи захоче новий головнокомандувач підштовхнути Зеленського в напрямку зміни стратегії.
Навіть зараз, через кілька місяців після контрнаступу, який провалився через те, що Україна, в очах Пентагону, не прислухалася до його порад, Київ так само не хоче слухати.
Але українці мають ще одне розчарування Сполученими Штатами, які не поспішають надавати передові системи зброї, які можуть перетинати російські червоні лінії, від винищувачів до ракет великої дальності.
«Ми проспали, поки Рим горів», – сказала Емілі Гардінг, колишній співробітник американської розвідки, під час дискусії про Україну минулого місяця в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень. «Якби ми не загальмували на початку, – додала вона, – якби ми справді забезпечили те, що мали надати, то зараз було б набагато краще».
Бекграунд. Нагадаємо, президент Джо Байден у Конгресі закликав законодавців схвалити військову допомогу Україні: «Україна зупинить путіна, якщо ми надамо їй необхідну зброю».