ООН стверджує, що тортури на окупованих росією територіях застосовуються систематично

90% зі справ прокуратури про воєнні злочини — це справи про тортури

фото DR

Спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс проаналізувала інформацію про тортури на окупованих росією територіях України і дійшла висновку, що тортури застосовуються систематично, що вказує на «свідому політику».

Джерело. Про це передає AFP.

«Обсяг твердження, що заслуговують на довіру, про тортури та інші форми жорстокого, нелюдського і принизливого поводження або покарання свідчить про те, що тортури є елементом російської військової політики, – цитує AFP виступ Едвардс у Раді ООН з прав людини. – Ці тяжкі злочини не є ні випадковістю, ні супутньою обставиною».

Вона послалася на дані української прокуратури, яка має у провадженні 103 тисячі справ, пов'язаних з військовими злочинами та злочинами проти людяності, і 90% з них – це справи про тортури.

Едвардс розповіла, що особисто вивчила кілька десятків справ, у яких російські війська чи їхні «союзники» звинувачуються у знущаннях, і скрізь було помітно, що «тортури здійснювалися в організованій та систематичній манері».

Спецдоповідачці ООН не дали дозволу на в'їзд у росію.

Спецдоповідачі ООН призначаються Радою з прав людини з числа незалежних дослідників у різних галузях захисту прав людини. Їхні виступи не є офіційною позицією ООН.

Едвардс також порушила питання про те, чи застосовуються тортури з українського боку. Умови, в яких утримуються в Україні російські військовополонені, вказують на те, що «українська влада докладає щирих зусиль до того, щоб поводитися з військовополоненими з повагою».

Також вона відвідала одну виправну установу у Львові, де утримувалися українські громадяни, звинувачені у колабораціонізмі. Там вона отримала «кілька тверджень про жорстоке поводження з боку українських посадових осіб», переважно під час захоплення, арешту та транспортування, та закликала Київ розслідувати ці твердження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS