Міжнародне енергетичне агентство (IEA) та Організація країн – експортерів нафти (ОПЕК) суттєво розходяться у своїх прогнозах щодо попиту на нафту, надсилаючи різні сигнали трейдерам та інвесторам.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що цей розрив у прогнозах, більший за будь-який інший за останні 16 років, стосується перспектив ринку нафти на 2024 рік і переходу до чистих джерел енергії.
У лютому IEA прогнозувало зростання попиту на нафту на 1,22 млн барелів на добу у 2024 році, тоді як ОПЕК передбачала зростання на 2,25 млн барелів на добу. Це створило різницю майже в 1% світового попиту.
Аналіз місячних звітів IEA та ОПЕК за останні 16 років виявив, що розрив у 1,03 млн барелів на добу в лютому є найбільшим за цей період. Експерти вказують на те, що обидва агентства опинилися в глухому куті, прогнозуючи такий значний розрив у попиті на нафту.
IEA зазначило, що їхній прогноз мобільності базується на припущенні про стабілізацію дорожнього та повітряного руху. ОПЕК не відповіла на запитання Reuters щодо коментарів.
Аналіз також показав, що у період з 2008 до 2023 року прогнози IEA в середньому недооцінювало загальний попит на нафту на 56%, в ОПЕК – на 50%.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що світові ціни на нафту падають напередодні виходу даних щодо інфляції у США та звітів ОПЕК і МЕА.