Західні союзники України створять коаліцію для забезпечення Києва далекобійною артилерією і будуть для цього використовувати доходи від заморожених російських активів.
Джерело. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, передає ВВС.
“Цілком зрозуміло, що ми підтримуємо Україну, і також ясно, що ми самі не перебуваємо в стані війни з росією”, – сказав Шольц на прес-конференції після зустрічі в рамках “Веймарського трикутника” з президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Берліні.
“Нашою спільною метою було і залишається забезпечення того, щоб Україна могла ефективно протистояти російській агресії”, – наголосив канцлер.
Макрон заявив, що Париж, Берлін і Варшава єдині у своєму підході до запобігання перемозі росії у війні, але не прагнуть прямого конфлікту з москвою.
«Ми продовжимо підтримувати Україну та її народ стільки, скільки буде потрібно, і ми продовжимо – як ми робили це з першого дня – ніколи не провокувати ескалацію», – сказав він.
Лідери трьох країн зустрілися, щоб виробити спільну позицію щодо військової допомоги Україні, яка останнім часом стикається з гострою нестачею боєприпасів.
Німеччина, як і раніше, залишається найбільшим у Європі постачальником допомоги ЗСУ.
Однак польський прем'єр Туск напередодні заявив, що Польща, Німеччина та Франція мають діяти спільно, «мобілізувавши для допомоги Україні всю Європу».
“Як виглядає справжня солідарність з Україною? Менше за слова, більше озброєнь”, – написав він у п'ятницю в Твіттері.
Президент Макрон розлютив деяких європейських партнерів, заявивши, що не може повністю виключати відправлення в Україну західних військ.
В інтерв'ю французькому телебаченню він уточнив, що самому йому не хотілося б такого розвитку подій, проте «усі подібні варіанти можливі».
Наголосивши, що метою Франції є досягнення миру, він попередив, що росія прагне розширити свій вплив і однією Україною не обмежиться.
«Якщо ми залишимо Україну на самоті, дозволивши москві виграти цю війну, далі росія загрожуватиме вже Молдові, Румунії та Польщі», – заявив французький президент.
Напередодні п'ятничної зустрічі трьох європейських лідерів, заявленої як спроба відродити так званий «Веймарський трикутник», Шольц поговорив телефоном із президентом України Володимиром Зеленським, заявивши, що саміт у Берліні матиме величезне значення для надання Україні «усієї можливої допомоги».
Зеленський, у свою чергу, повідомив німецькому прем'єру, що для ЗСУ особливо пріоритетними напрямками підтримки зараз є бронетехніка, артилерія та протиповітряна оборона.