Ціни на нафту зросли на тлі очікувань скорочення видобутку країнами ОПЕК+ та оптимістичні дані щодо виробництва в Китаї, які свідчать про покращення попиту.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Нафта марки Brent подорожчала на 25 центів, або на 0,3%, до $87,25 за барель станом на 08:30 за Гринвічем після зростання на 2,4% минулого тижня. Американська нафта WTI коштувала $83,44 за барель, що на 27 центів, або 0,3%, вище, ніж минулого тижня, коли вона зросла на 3,2%.
Обсяги торгів були незначними, оскільки ринки в кількох країнах залишалися закритими на великодні свята.
У березні обидва еталони демонстрували зростання третій місяць поспіль, причому Brent тримається вище $85 за барель із середини минулого місяця.
Організація країн – експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники – група, відома як ОПЕК+ – пообіцяла продовжити скорочення видобутку до кінця червня, що може призвести до зменшення пропозиції нафти влітку в Північній півкулі.
Віцепрем'єр-міністр росії Олександр Новак заявив у п'ятницю, що нафтові компанії країни зосередяться на скороченні видобутку, а не експорту в II кварталі, щоб рівномірно розподілити скорочення видобутку з іншими членами ОПЕК+.
Атаки безпілотників з України вивели з ладу кілька російських нафтопереробних заводів, що, як очікується, призведе до скорочення російського експорту палива.
«Геополітичні ризики для постачання нафти й важкої сировини додають до сильних фундаментальних факторів попиту (у II кварталі)», – зазначають аналітики Energy Aspects у своїй записці.
Майже 1 млн барелів на добу російських потужностей з переробки нафти не працюють через атаки, що впливає на експорт високосірчистого мазуту, який переробляється на китайських та індійських нафтопереробних заводах, додали в консалтинговій компанії.
У Європі попит на нафту був вищим, ніж очікувалося, і в лютому зріс на 100 000 барелів на добу в річному обчисленні, зазначають аналітики Goldman Sachs, всупереч їхньому прогнозу про скорочення на 200 000 барелів на добу у 2024 році.
Стійкий європейський попит і м'яке зростання пропозиції в США в поєднанні з можливим продовженням скорочення видобутку ОПЕК+ до 2024 року переважають ризик зниження попиту в Китаї, йдеться в аналітичній записці.
Водночас виробнича активність у Китаї в березні зросла вперше за шість місяців, як показало офіційне опитування фабрик у неділю, підтримуючи попит на нафту в найбільшому у світі імпортері сирої нафти, навіть попри те, що криза в секторі нерухомості продовжує тягнути економіку країни.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що американські постачальники нафти виходять на ринки країн ОПЕК+ по всьому світу.