Google погодилася на врегулювання колективного позову, пов'язаного з неналежним відстеженням користувачів у режимі «Інкогніто» у браузері Chrome.
Про це повідомляє WSJ.
Замість виплати $5 млрд компенсації за шкоду, компанія погодилася на знищення «мільярдів точок даних», зібраних від користувачів у режимі «інкогніто» всупереч політиці конфіденційності.
Також Google здійснить оновлення інформації про збір даних у Chrome, щоб чітко пояснювати користувачам, які дані збираються і як вони використовуються, та дозволить збереження протягом наступних п'яти років налаштування, яке блокує сторонні файли cookie в режимі «Інкогніто».
Позов проти Google був поданий 2020 року, у ньому компанію звинувачували в омані користувачів щодо приватності їхньої активності в режимі «Інкогніто».
Google заперечувала, стверджуючи, що режим «Інкогніто» не є гарантією повної конфіденційності інтернет-сесій.
Умови врегулювання:
Замість них буде впроваджена Topics API – система, яка дозволяє класифікувати активність користувачів за темами без прямого доступу до їхніх особистих даних.
Знищення неналежно зібраних даних може бути складним завданням, адже позов стосується інформації, зібраної ще 2016 року. Є імовірність, що Google уже продала або використала ці дані у своїх продуктах.
Google також мусить переписати свої заяви про конфіденційність щодо режиму «Інкогніто» і вже почала впроваджувати відповідні зміни. Це врегулювання є важливою перемогою для користувачів, які очікують від Google поваги до їхньої приватності.
Знищення даних й оновлення політики конфіденційності допоможуть користувачам краще розуміти, як Google використовує їхні дані. Впровадження Topics API може стати більш приватним способом відстеження активності користувачів в Інтернеті.