Представник Генерального управління розвідки Вадим Скібіцький повідомив, що в росіян наразі є близько 950 далекобійних ракет.
«Зараз у росії, за нашою оцінкою, залишається близько 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня з дальністю у понад 350 км. Ми спостерігаємо тенденцію, що вони, як правило, намагаються тримати свої запаси на рівні не менше 900 ракет», ― повідомив Скібіцький.
За його словами, у квітні цього року росія має намір виготовити близько 40 ракет Х-101.
«Ми прогнозуємо, що росіяни зможуть провести ще кілька масованих атак (2-3 – саме масованих), а далі будуть змушені знову взяти деяку паузу для накопичення ракет та «шахедів». Проте окремі локальні обстріли можуть при цьому продовжуватись», ― попередив представник розвідки.
Також він описав ситуацію з російськими крилатими ракетами «калібр», які агресор майже не застосовує з осені 2023 року.
«Агресор накопичує запас крилатих ракет 3М14 «калібр» і має у своєму розпорядженні не менше 260 одиниць. Причому в їхніх планах виробити 30 таких ракет у квітні цього року», ― зазначив він.
Крім того, росіяни проводять модернізацію протикорабельних ракет «онікс», нагадав Скібіцький.
«Що стосується швидкісних ракет, які летять з південного напрямку, наразі складно визначити, чи це ракети «циркон», чи модернізовані «онікси», ― зауважив він, додавши що запаси звичайних «оніксів» на росії становлять 440 одиниць.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше Зеленський в інтерв’ю WP заявив, що ракети ATACMS потрібні Україні для ураження цілей в Криму.