Світові ціни на основні сільськогосподарські культури зростають – Bloomberg

За словами експертів, основною причиною останнього зростання цін є несприятливі погодні умови, які скорочують урожай та обмежують пропозиції

Ціни на основні сільськогосподарські культури постійно зростають, що створює ризик збільшення інфляції на продукти харчування, особливо у деяких регіонах світу.

Про це пише Bloomberg.

За даними агентства, ціна пальмової олії, яка використовується в багатьох продуктах харчування, досягла найвищого рівня за останні 17 місяців, ф'ючерси на каву робуста найдорожчі за останні 14 років, а ціни на білу кукурудзу зросли більш ніж на 30% цього року.

Головною причиною такого зростання є несприятливі погодні умови, які зменшують урожайність та обмежують пропозиції. Хоча вплив цього зростання на роздрібні ціни потребує часу, зростання цін може призвести до кінця тривалого періоду зниження цін на продукти харчування й означати, що споживачі відчують це в супермаркетах та інших магазинах.

У звіті Світового банку наголошується, що понад 60% зі 167 останніх оцінених країн мають інфляцію на продукти харчування вищу, ніж загальна інфляція.

У В'єтнамі негода впливає на регіони, де вирощується кава робуста. Також проблеми з виробництвом зростають через те, що фермери переходять на альтернативні культури, такі, як дуріан та авокадо. Це призвело до зростання цін на каву робуста майже на 70% за останній рік.

Водночас надзвичайно суха погода в Південній Африці погіршує перспективи вирощування кукурудзи. Це призвело до зростання цін на білу кукурудзу й може спричинити значний імпорт цього продукту вперше з 2017 року.

Також варто згадати про пальмову олію, яка є найпопулярнішою рослинною олією у світі та використовується в різних продуктах. Побоювання через зниження постачання від двох найбільших виробників, Індонезії та Малайзії, призвели до зростання цін на пальмову олію до найвищих рівнів з 2022 року.

Ще одне збіжжя, яке привертає увагу, – пшениця. Хоча рекордні врожаї в росії допомогли знизити світові ціни з рекордних максимумів 2022 року, геополітичні ризики все ще зберігаються, оскільки рф продовжує вторгнення в Україну, а обидві сторони завдають ударів по інфраструктурі.

«Стійкість України в підтримці сільськогосподарського виробництва в умовах війни підкреслює її роль як світового постачальника, але перспективи миру залишаються невизначеними, що загострює волатильність ринку», – йдеться у звіті Світового банку.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що у ЄП закликали до введення негайного ембарго на агропродукцію з росії та Білорусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS