росія змінила тактику нападу на енергетичні об'єкти України, використовуючи високоточні ракети для знищення електростанцій у менш захищених, ніж Київ, районах.
Джерело. Про це пише Financial Times.
Деякі з них не вдасться відновити до наступної зими.
Українські чиновники заявили, що хоча збитки, завдані Москвою, не такі масштабні, вони більші, ніж узимку 2022-23 років.
«Очевидно, що мета росії зараз – завдання постійної, невиправної шкоди», – пише FT.
У період з 22 по 29 березня росія завдала ударів по семи теплоелектростанціях – усі вони перебували в інших регіонах, ніж Київ, із його потужною системою ППО. Російські ракети також вразили дві гідроелектростанції.
Україна не надала подробиць про масштаби пошкоджень на кожній станції, але чиновники заявили, що деякі з них, зокрема в Харківській області поблизу російського кордону, майже повністю зруйновані, пише FT.
«Наша мета – відновити якнайбільше до жовтня», – цитує видання голову компанії ДПЕК Максима Тимченка.
Група втратила близько 80% свого виробництва електроенергії внаслідок російських атак наприкінці березня та на початку квітня, п'ять теплоелектростанцій ДТЕК були змушені зупинити роботу.
У попередній зимовій кампанії, спрямованій проти української енергосистеми, росія прагнула занурити міста у темряву та холод, завдаючи ударів по розподільних пристроях та трансформаторах по всій країні, каже Тимченко. Але тепер, за його словами, російські ракети націлюються на електростанції у конкретних регіонах, щоб «знищити їх повністю, тому що відновити електростанції за короткий час неможливо».
«Росіяни намагаються відключити від електропостачання великі промислові регіони та міста», – зазначила представниця «Укренерго» Марія Цатурян.
«Та ж кількість ракет, яка використовувалася під час зимової атаки 2022-23 років, зараз спрямована на п'ять-шість енергетичних об'єктів в одному регіоні», – зазначила вона.
Бекграунд. Як повідомлялося, представник ГУР заявив, що росія може здійснити ще одну-дві масовані ракетні атаки найближчими тижнями.