Міністерство оборони має намір розробити окремий проєкт закону, присвячений питанню демобілізації та ротації. У ньому хочуть врахувати всі загрози та ризики, з якими може зіткнутися фронт.
Джерело. Про це повідомив речник відомства Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону, інформує slovoidilo.ua.
За його словами, ініціатором виключення положень щодо демобілізації з урядового законопроєкту виступив Генштаб. Там вважають, що це допоможе уникнути «прийняття поспішних рішень».
«Були побажання від Генерального штабу, який розуміє оперативну ситуацію, загрози та ризики, які стоять перед державою. Ми не можемо зараз ухвалювати поспішні рішення. Зрозуміло, що популістських думок зараз дуже багато. Але треба розуміти, що ескалація російської агресії продовжується», – сказав Лазуткін.
Він додав, що оборонний комітет Ради доручив Міноборони та Генштабу розробити окремий законопроєкт протягом восьми місяців.
«Генеральний штаб, очевидно, володіє повною картиною та повною ситуацією, яка є, та перспективами. Ми маємо відштовхуватися від усіх сценаріїв, у тому числі й не дуже оптимістичних. Зважуються всі моменти, щоби не було такого, що десь буде ослаблення оборони України», – стверджує представник Міноборони.
Як повідомлялося, напередодні комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони виключив положення про демобілізацію та ротацію військовослужбовців із урядового законопроєкту про мобілізацію. За даними ЗМІ, із таким запитом виступив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Бекграунд. Нагадаємо, Рада розпочала розгляд правок до законопроєкту про мобілізацію у другому читанні, фінальна кількість правок – 4294.