російська мідна компанія (РМК) та китайські фірми ухилилися від податків і наслідків західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт.
Про це пише Reuters.
Раніше росія не була відома як великий постачальник мідного брухту до Китаю. Проте, згідно з митними даними, з грудня минулого року спостерігається значне зростання його імпорту до КНР з росії. У 2021 та 2022 роках середньомісячний обсяг мідного брухту, що постачався до Китаю з росії, становив 95,3 та 125 тонн відповідно. Однак за останні кілька місяців ці обсяги раптово зросли, і станом на лютий 2024 року очікується щомісячний імпорт на рівні 11 599 тонн.
Подрібнення щойно виготовленої мідної катанки є ефективним способом замаскувати новий матеріал, оскільки він утрудняє ідентифікацію та відстеження металу, що полегшує його продаж китайським виробникам. І це дозволило як експортерам, так і імпортерам отримати прибуток від різниці в тарифах, які застосовуються до брухту та нового металу.
Мідна катанка оподатковується за ставкою 7%, що нижче 10% мита на брухт. З іншого боку, імпорт мідного брухту з росії до Китаю не оподатковується. Продажі нового металу, які розпочалися у грудні під виглядом брухту, відображаються в розбіжності між китайськими та російськими даними.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ф’ючерси на алюміній підскочили на 10% через нові санкції проти російських металів.