Recovery Construction Forum Ukraine об’єднав представників влади і будівельну спільноту для обговорення поточних викликів галузі

Також обговорили ефективну координацію зусиль щодо відбудови України

Фото надано пресслужбою.

Форум відвідало понад 2 000 осіб, серед яких були представники громад, будівельного бізнесу, архітектори, студенти будівельних спеціальностей та інші гості.

Recovery Construction Forum Ukraine об’єднав представників влади і будівельну спільноту для обговорення поточних викликів галузі

Перший блок обговорення був присвячений державній політиці відбудови України.

Наталія Козловська, Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, розповіла про поточні пріоритети відновлення громад та інфраструктури, інструменти і ресурси, які надаються громадам для їх участі у процесі відновлення. Окрему увагу пані Наталія приділила ефективній координації між різними відомствами та місцевими органами влади у процесі відбудови.

Валерія Іванова, Заступник Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (Агентства відновлення), розповіла про зони відповідальності Агентства відновлення: це великі інфраструктурні об'єкти, транспортна інфраструктура, логістика та контрольно-пропускні пункти перетину кордону, прифронтова інфраструктура, відновлення пошкоджених та зруйнованих міст і сіл, відновлення житла та соціальної інфраструктури. Наприклад, протягом 2022-2023 років було відремонтовано 330 мостів.

Олександр Новицький, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ), розповів, які є механізми забезпечення прозорості роботи ДІАМ, в якому напрямку вони розвиватимуться. Зокрема, він відзначив роль автоматизації процесів отримання дозвільної документації для прозорості. Так, за минулий рік збільшилася кількість звернень за об'єктами класом наслідків СС2 та СС3.

Валерій Сушкевич, Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, наголосив на важливості доступності простору для усіх українців. Він підкреслив, що враховуючи велику кількість воїнів, які зазнали поранень, питання доступності є гострим як ніколи.

Євген Мецгер, Голова правління Укрфінжитло, поінформував про поточний стан програми єОселі, її перспективи та досягнення. Так, у 2024 році ще 4 банки було акредитовано в програмі, 2 553 родини отримали своє житло, 70 українців купили приватні будинки за програмою.

Також він представив нововведення програми єВідновлення, які перебувають у процесі набрання чинності: сертифікат як перший внесок за іпотекою, можливість купити краще і більше житло, зручна інтеграція програми в застосунку Дія.

Лев Парцхаладзе, Президент КБУ, представив ініціативу КБУ щодо необхідності розробки типових проєктів об’єктів соціальної інфраструктури.  

Також в рамках RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE розглянули можливості підтримки громад та роль бізнес-асоціацій у процесах відбудов.

У межах дискусійного обговорення «Відбудова громад: можливості, планування та інновації», громади представили власний досвід відбудови та роботи з міжнародними фондами для залучення коштів, основні потреби і пріоритети. Обговорили, з чого варто починати громадам, зокрема в межах розробки комплексного плану відновлення. Представники фондів та міжнародних організацій розповіли, які інструменти та механізми вони використовують для підтримки і відбудови громад, з чого розпочинають. Вони відзначили, що пошук коштів часто викликає труднощі – для виділення фінансування потрібно представити готовий проєкт, відповідно, необхідні фахівці, які можуть його розробити.

Під час обговорення сучасного девелопменту була представлена аналітика та реалії в умовах війни, зокрема актуальна статистика нерухомості. Так, темпи будівництва зменшилися, і це також впливає на терміни експлуатації, а географічний фокус змістився на західні регіони. Також зараз збільшується попит на складські приміщення, і девелопери поступово розширюються на цей ринок.

Під час RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE було розіграно 4 сертифікати загальною сумою 1 мільйон гривень від Caparol Україна серед територіальних громад.

Тож, сертифікати по 250 тис. грн отримали:

Організатори форуму: Конфедерація будівельників України КБУ та Міжнародний виставковий оператор Premier Expo Ukraine

Генеральний партнер: Креатор-Буд

Стратегічні партнери: Caparol Україна, Würth – Ukraine, Kvertus

Фінансовий партнер: Глобус Банк

Логістичний партнер: EURO Forwarding

Лого партнери: Penetron Україна, Укрекспертиза Груп, Євробуд, Egis in Ukraine, ПБФ ГРУП

Галузеві партнери: Асоціація міст України, Всеукраїнська Асоціація об'єднаних територіальних громад, Асоціація малих міст України, Всеукраїнська асоціація громад, ГО “Клуб мерів”, Американська торговельна палата в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine), European Business Association, Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ), Український союз промисловців і підприємців, ICC Ukraine, Асоціація «Укрцемент», Асоціація Інженерів-Консультантів України (AECU), Міждержавна гільдія інженерів-консультантів, CBRE Ukraine

Генеральний інформаційний партнер: Інтерфакс-Україна

Інформаційні партнери: Build Portal, ProfBuild, MIND, Property Times, ЛУН, RED Community, The Page, РБК-Україна, IRS, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza (PUIG), ЧАС ПЕРШИХ, zagorodna.com, TRUE, Address Group, КиївВлада, Столична нерухомість, Україна Комунальна, ВГО “Жива планета”, Громадська Спілка ”Бізнес за партнерство”, Медіамережа «Вікно Відновлення», Київський національний університет будівництва і архітектури, Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS