США та їхні союзники не братимуть безпосередньо участі у знищенні дронів, які атакують Україну з російського боку.
Це випливає із заяви офіційного представника Ради національної безпеки США Джона Кірбі, зробленого ним на брифінгу в Білому домі в понеділок, 15 квітня, передає DW.
«Якщо США та союзники можуть допомогти збити іранські дрони в небі над Ізраїлем, чому те саме не може бути зроблено в небі над Україною?» – поставила Кірбі питання одна з журналісток.
На це представник Білого дому відповів:
«Різні конфлікти, різний повітряний простір, різна картина загрози. І президент Джо Байден ясно дав зрозуміти з самого початку конфлікту в Україні: США не мають наміру втручатися в цей конфлікт у ролі комбатанта».
Раніше того ж дня, 15 квітня, президент України Володимир Зеленський, наголосивши на ефективності захисту Ізраїлю завдяки підтримці його міжнародних партнерів, заявив: “Європейське небо вже давно могло б отримати такий самий рівень захисту, якби Україна отримала таку ж повну підтримку від своїх партнерів у перехопленні безпілотників і ракет”.
«Тепер ми бачимо, як єдність може працювати справді на сто відсотків і як майже сто відсотків «шахедів» і ракет можуть бути перехоплені. Ми обговоримо це з нашими партнерами», – написав Зеленський у Твіттері.
Як заявив у ніч на 16 квітня спікер Палати представників у Конгресі США республіканець Майк Джонсон, цього тижня Палата розгляне у вигляді окремого законопроекту питання щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю.
Нагадаємо, у ніч на 14 квітня Ізраїль намагалися атакувати 170 безпілотників, понад 120 балістичних ракет і понад 30 крилатих ракет, запущених Іраном. За словами спікера ЦАХАЛ Даніеля Хагарі, Ізраїлю та його союзникам вдалося збити 99% із них, причому переважна більшість – за межами країни. Лише кілька балістичних ракет досягли території Ізраїлю, потрапивши в авіабазу на півдні, де інфраструктурі було «завдано незначної шкоди».
Також повідомлялося, що половина балістичних ракет, запущених Іраном по Ізраїлю, виявилися несправними.