Українське законодавство має бути адаптоване до норм MiCA, наголосили в НБУ

Це сприятиме зниженню ризиків для власників криптоактивів і фінансової системи загалом, наголосила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова

Фото: ілюстративне

Україна, як кандидат у члени ЄС, планує схвалити європейські норми щодо регулювання ринків криптоактивів для захисту споживачів.

Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова на зустрічі Регіональної консультативної групи Ради з фінстабільності Європи.

«Криптоіндустрія, що має дедалі більший вплив на фінансові ринки, потребує уніфікованого регулювання, зокрема імплементації Регламенту про ринки криптоактивів (MiCA)», – зазначила вона. А також додала, що з огляду на отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС, українське законодавство також має бути адаптоване до норм MiCA.

За словами Рожкової, це сприятиме зниженню ризиків для власників криптоактивів та фінансової системи загалом.

На зустрічі заступниця голови НБУ також наголосила на важливості застосування штучного інтелекту для збереження макрофінансової стійкості.

«Нові розробки в галузі штучного інтелекту (ШІ) можуть суттєво розширити інструментарій фінансової системи, зокрема для обслуговування клієнтів та боротьби з шахрайством і відмиванням коштів», – зазначила вона.

Водночас, зауважила Рожкова, питання впливу широкого застосування ШІ на фінансову стабільність «потребує детального аналізу».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що капіталізація криптовалют, пов'язаних зі штучним інтелектом, перевищила $16,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS