Близько 300 українських чоловіків не могли отримати паспорти в одному з консульств Польщі

Людям повідомило про готовність документів до видачі, проте працівники пункту припинили роботу

Фото: Pixabay

Близько 300 українських чоловіків мобілізаційного віку вчора намагалися отримати паспорти в одному з консульських пунктів у Варшаві. Вони отримали повідомлення про готовність документів до видачі, проте працівники припинили роботу

Про це повідомило RMF24.

Зазначається, що працівники називали різні причини зупинення роботи – від технічних труднощів через тимчасовий збій до визнання того, що це рішення влади України.

«Це реальність: український уряд миттєво припинив консульські послуги для українців. Йдеться про чоловіків призовного віку – мета змусити їх повернутися у країну і воювати на фронті», – заявили у виданні.

Уточнюється, що у віконці можна було взяти лише довідку про право на перетин кордону. Чимало людей, які чекали на паспорт, не приховували хвилювання.

«Я був би готовий повернутися в Україну і захищати її, якби не ця корупція і злодійство!» – сказав один з українців, який хотів забрати паспорт, у розмові з кореспондентом видання.

«Вони хочуть, щоб їхній син поїхав в Україну як гарматне м'ясо. Депортують і все», – додала мати 18-річного хлопця.

Наголошується, що за оцінками експертів ринку праці, якщо українські закони залишаться в силі, вони можуть вдарити по економіці Польщі. Уточнюється, що це пов’язано з тим, що перебування багатьох чоловіків на польській території, які не можуть отримати паспорт, стане фактично нелегальним.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що українські чоловіки віком від 18 до 60 років від 23 квітня 2024 року не можуть отримувати консульські послуги в дипломатичних установах України за кордоном.

Як пояснили у МЗС, призупинення надання послуг є тимчасовим кроком і пов’язане з ухваленням Верховною Радою нового закону про мобілізацію. Рішення обумовлене «необхідністю розв'язання питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном».

За даними Федерального міністерства внутрішніх справ ФРН, у Німеччині проживає майже 190 000 чоловіків з України віком від 18 до 60 років. Водночас з початку повномасштабного вторгнення до країни приїхали майже 222 000 українських чоловіків, проте частина з них знову покинула країну.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який, зокрема, передбачає обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років, які не мають військово-облікових документів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS