Держдеп США розкритикував Україну за утиски свободи слова через трансляцію телемарафону

Український уряд вводив заборони, санкції і блокував ЗМІ та журналістів, наголосили в Держдепі

фото DR

Державний департамент США розкритикував владу України за порушення принципів свободи слова при організації телемарафону, під час якого українські телеканали з початку війни спільно висвітлюють те, що відбувається в країні.

Про ситуацію з телемарафоном написано у звіті Держдепу США, присвяченому ситуації з правами людини в Україні 2023 року, передає Радіо Свобода.

У документі сказано, що українські закони «гарантують свободу слова та ЗМІ», проте «влада не завжди поважає ці права».

Після введення в країні воєнного стану влада запровадила додаткові обмеження на роботу ЗМІ, пише американський Держдеп.

«Наприклад, загальнонаціональний телемарафон – платформа, на якій телеканали по черзі висвітлюють війну з погляду уряду, – забезпечила безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами у прайм-тайм», – йдеться у звіті.

Його автори зазначають, що ще навесні 2022 року деякі ЗМІ втратили контракти на телевізійне мовлення та зазнавали тиску з боку Офісу президента України.

Український уряд «вводив заборони, санкції і блокував ЗМІ та журналістів, які вважалися такими, що становлять загрозу національній безпеці та суверенітету», зазначили у Держдепі США.

Крім того, «журналісти-розслідувачі, які критикують владу, іноді ставали ціллю негативних кампаній у соціальних мережах, і іноді це робили дружні до влади канали».

Водночас, Держдеп зазначає, що «з деякими винятками жителі районів, які перебувають під контролем українського уряду, могли публічно і приватно критикувати уряд, а також обговорювати громадські питання без страху переслідування з боку влади».

Інформаційний марафон в ефірі основних українських телеканалів був запущений у день російського вторгнення 24 лютого і веде мовлення в цілодобовому режимі. Кожній телекомпанії виділено окремі слоти в ефірі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS