НКРЕКП пропонує спростити приєднання газотурбінних або газопоршневих установок до ГРС

Це дозволить диверсифікувати джерела виробництва електроенергії та забезпечити покриття дефіциту потужності в енергетичній системі України

Фото: ілюстративне

НКРЕКП пропонує спростити під час дії воєнного стану процедуру приєднання до газорозподільних систем газотурбінних або газопоршневих установок.

Про це йдеться на сайті регулятора.

«У зв’язку з атаками російської федерації на об’єкти енергетичної інфраструктури виникла необхідність посилення стійкості, гнучкості та децентралізації енергосистеми, у тому числі шляхом розвитку розподіленої генерації», – зазначили в комісії.

Наголошується, що для України вкрай важливо у стислі строки реалізовувати сталі рішення, які сприятимуть децентралізації енергосистеми, посиленню надійності постачання електричної енергії споживачам, енергетичній незалежності та безпеці загалом.

Як йдеться в документі, встановлення газотурбінних установок або газопоршневих установок з метою провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії є одним зі сталих рішень, що дозволить диверсифікувати джерела виробництва електричної енергії та забезпечити покриття дефіциту потужності в енергетичній системі України в разі його виникнення.

За даними НКРЕКП, у разі прийняття проєкту постанови буде забезпечено спрощення під час дії воєнного стану процедури приєднання до газорозподільних систем газотурбінних або газопоршневих установок, зокрема:

Регулятор планує розглянути відповідний проєкт постанови 30 квітня на засіданні.

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що НКРЕКП запровадила європейську практику надання доступу до газосховищ. Зокрема, регулятор дозволив розподіл потужності з правом зберігання / закачування / відбору однакового обсягу природного газу протягом кожної газової доби. Зазначається, що ці зміни спрямовані на те, щоб удосконалити умови надання послуг зберігання (закачування, відбору) природного газу шляхом створення нових продуктів зберігання (закачування, відбору) із різними часовими рамками й умовами використання, що сприятиме більшому заповненню потужностей українських газосховищ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS