Європарламент прийняв резолюцію, у якій визнав путіна нелегітимним президентом

ЄП закликає держави-члени обмежити відносини з путіним лише питаннями, необхідними для миру в регіоні

фото Shutterstock

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій визнає російського диктатора владіміра путіна нелегітимним президентом.

Джерело. Про це повідомила прес-служба Європарламенту.

Також у резолюції йдеться, що ЄС «має активно підтримувати російське громадянське суспільство та демократичну опозицію». Приводом для засудження став той факт, що вибори проводилися і на окупованих територіях України.

Резолюцію було прийнято 493 голосами «за» за 11 – «проти» і 18 утриманих.

Парламент засуджує нелегітимні президентські вибори в росії та на окупованих росією територіях України. Після так званих президентських виборів, проведених у росії 15–17 березня 2024 року, депутати Європарламенту закликають країни – члени ЄС та міжнародну спільноту не визнавати їхні підсумки легітимними, оскільки вони проводились на незаконно окупованих територіях України, а в росії вони не були вільними, ні справедливими, йдеться в документі.

Ця фарсова вистава російської влади мала єдину мету – створити видимість легітимності виборів для владіміра путіна, його політики невпинних внутрішніх репресій і, найголовніше, для агресивної війни проти України, вважають євродепутати.

Парламент шкодує, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вирішив відступити від ЄС та привітати путіна з його фіктивним переобранням.

Парламент закликає держави-члени обмежити відносини з путіним питаннями, необхідними для миру в регіоні, а також гуманітарними та правозахисними цілями, наприклад, обміном полоненими, поверненням дітей, депортованих з України, або закликами до звільнення політичних в'язнів.

ЄС має бути повністю солідарним із російським громадянським суспільством і повинен карати винних у порушенні прав людини. Депутати Європарламенту закликають ЄС та держави-члени продовжувати активно підтримувати незалежні російські організації громадянського суспільства, незалежні ЗМІ та правозахисників, а також активно взаємодіяти з російською демократичною опозицією та надавати їй підтримку».

Бекграунд. Як повідомлялося, у німецькому уряді більше не називатимуть російського диктатора президентом. У МЗС країни не визнають ці вибори законними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS