США виділяють Україні ще один пакет військової допомоги на $1 млрд – Остін

За словами очільника Пентагону, до нього увійдуть ракети для HIMARS, снаряди, системи ППО та інше озброєння

Фото: DoD

США виділяють Україні ще один пакет військової допомоги Україні на $1 млрд. Він містить ракети для HIMARS, снаряди, системи ППО та інше озброєння.

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін на початку 21-го дистанційного засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн».

«Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на $1 млрд, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку», – сказав Остін.

Міністр оборони наголосив, що союзники приділять особливу увагу посиленню української ППО. За його словами, Україна критично потребує більше систем для захисту неба, а також більше ракет-перехоплювачів.

«Це буде великим пріоритетом для нас сьогодні. Також пріоритетним питанням будуть артилерія і бронетехніка. Два роки тому я сказав, що ми знаємо, яке тяжке випробування ви проходите, і що ми всі вас підтримуємо. Ми все ще підтримуємо, і ми не відступимо», – додав очільник Пентагону.


Бекграунд. Перед цим речник американського Міноборони Патрік Райдер оголосив, що процес постачання зброї, боєприпасів та обладнання у межах нового пакета допомоги США для України вже розпочався.

«Я не буду вдаватися в подробиці щодо того, коли конкретні боєприпаси чи обладнання надійдуть до України, окрім того, що скажу, що ми вже виїжджаємо. Ми вже розпочали процес переміщення частини зброї, боєприпасів та обладнання, яке буде, як я вже згадував раніше, через кілька днів, якщо не раніше», – заявив він.

Речник додав, для постачання деяких з обіцяних речей знадобиться більше часу, проте коли йдеться про такі «важливі засоби» як боєприпаси, то США вже «рухаються». Разом з тим, він не може говорити про конкретні часові межі чи маршрути.

Водночас координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі підтвердив, що деякі пропозиції з нового пакета Україна може отримати «протягом дуже короткого терміну, за лічені дні». Зокрема, Америка має «досить багато запасів» у Польщі.

Водночас експерти дослідницького центру Kiel Institute у своєму новому звіті наголосили, що схвалений американський пакет забезпечить лише «тимчасовий перепочинок, але не корінний перелом» у війні. Якщо Пентагон не виділить додаткових пакетів допомоги наприкінці 2024 року або на початку 2025-го, Україна, швидше за все, зіткнеться з аналогічним дефіцитом у 2025 році, як у 2024-му.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS