Міністерство оборони Великої Британії планує до кінця цього десятиліття озброїтися власними гіперзвуковими крилатими ракетами.
Про це повідомив The Telegraph із посиланням на власні джерела.
Зазначається, що військове керівництво Британії прагне мати зброю, здатну розвивати швидкість понад 5 Махів. Так країна хоче наздогнати Китай, росію та США, які вже мають таку зброю.
У МО Британії наполягають, щоб нову зброю розробили та виготовили з кінцевим терміном для її прийняття на озброєння до 2030 року.
За даними видання, вважається, що відповідні плани наразі перебувають на ранній стадії, і досі не прийнято рішення щодо того, чи буде така ракета запускатися із землі, моря чи повітря.
Наголошується, що одним із варіантів є встановлення такої ракети на винищувачі, наприклад Typhoon або F-35, але тоді вона матиме менший радіус ураження та менший корисний вантаж, ніж більша зброя, яка запускається із землі.
Окрім цього, ракета також може бути запущена з одного з військових кораблів Сполученого Королівства.
Уточнюється, що Міноборони Британії з кінця 2023 року керує консорціумом приблизно з 80 компаній для розробки можливих проєктів ракети.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Британія від початку повномасштабного передала Україні допомоги більш ніж на $2,5 млрд. Країна є «одним із ключових донорів прямої бюджетної підтримки» України.
Міністерство оборони Великої Британії та компанія Rheinmetall BAE Systems Land представили перший зразок нового бойового танка Challenger 3. Танк може розвивати швидкість до 60 км/год і оснащений гладкоствольною гарматною зброєю калібру 120 мм. Озброєння має більшу початкову швидкість снаряда та більшу пробивну здатність, ніж його попередник, Challenger 2.
Це перший повністю британський танк за 22 роки. Бойовий прототип випробують у реальних умовах для підтвердження продуктивності та внесень удосконалень техніки. Після цього британській армії поставлять ще 140 одиниць.
Танк Challenger 3 залишатиметься на озброєнні армії Великої Британії щонайменше до 2040 року.