Глава Пентагону Ллойд Остін розповів, що намагається переконати країни, які мають на озброєнні зенітно-ракетні комплекси Patriot, передати деякі з них Україні, якій зараз гостро не вистачає систем протиповітряної оборони, пише CNN.
“Є країни, які мають ЗРК Patriot, і ми продовжуємо вести переговори з цими країнами. Я особисто розмовляв з лідерами кількох країн протягом останніх двох тижнів, переконуючи їх надати Україні більшу кількість цих засобів ППО”, – сказав Остін на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США 30 квітня.
У Європі ціла низка країн має на озброєнні ці ракетні комплекси, серед них Німеччина, Нідерланди, Польща, Іспанія та інші.
При цьому Німеччина нещодавно оголосила про термінове передання однієї системи Patriot Україні – можливо, це стало наслідком переговорів з главою Пентагону.
Бекграунд. Напередодні Єнс Столтенберг заявив, що головний пріоритет для НАТО – передання Україні систем Patriot. Генсек НАТО наголосив, що Україні потрібні не лише Patriot, а й інші системи, зокрема, NASAMS.
Також повідомлялося, що Греція та Іспанія перебувають під сильним тиском з боку своїх союзників по ЄС і НАТО щодо надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба раніше заявив, що Україна ідентифікувала 100 систем протиповітряної оборони в країнах-союзниках і просить передати хоча б сім із них для захисту українських міст.