НБУ допускає подальше зниження облікової ставки в разі сприятливих макрофінансових умов

Облікова ставка залишатиметься відносно високою для того, щоб гривневі інструменти й надалі давали змогу громадянам захистити свої заощадження від інфляції

Фото: ілюстративне

Національний банк вбачає певний простір для подальшого зниження облікової ставки після її зменшення до 13,5% з 26 квітня 2024 року.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Зазначається, що умовою для наступних кроків є збереження сприятливих макрофінансових тенденцій.

За очікуваннями НБУ, відповідні зміни підтримають розвиток кредитування та відновлення економіки й водночас не створюватимуть загроз для цінової та фінансової стабільності.

За даними Нацбанку, облікова ставка залишатиметься відносно високою для того, щоб гривневі інструменти для заощаджень (депозити та ОВДП) і надалі давали змогу громадянам захистити свої заощадження від інфляції.

«Це стримуватиме тиск на валютному ринку, що особливо важливо для подальшого пом'якшення валютних обмежень», – пояснили в НБУ.

Крім того, Нацбанк прогнозує подальше відновлення економіки. Очікується, що її підтримають значна адаптивність населення та бізнесу, стимулювальна фіскальна політика, подальше пожвавлення споживчого попиту.

«Вагомий вплив матиме й збереження макрофінансової стабільності – підґрунтя для сталого зростання економіки та розвитку кредитування», – уточнили в НБУ.

Нагадаємо: Нацбанк поліпшив прогноз інфляції із 8,6% до 8,2% на 2024 рік та очікує її закріплення в цільовому діапазоні 5% ± 1 в. п. упродовж наступних років. Водночас, враховуючи кращу фактичну інфляційну динаміку та поліпшення інфляційних очікувань, прогноз інфляції на кінець цього року знижено з 8,6% до 8,2%.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 14,5% до 13,5% із 26 квітня 2024 року. Враховуючи послаблення фактичного та очікуваного цінового тиску, а також зниження ризиків для надходження міжнародної фінансової підтримки, Національний банк продовжує цикл пом’якшення процентної політики. Зазначається, що це дасть змогу підтримати розвиток кредитування й відновлення економіки без додаткових ризиків для цінової та фінансової стабільності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS