Біткоїн за добу впав приблизно на 6% – до $57 тис.

Експерти зазначають, що це пов'язано з очікуванням засідання ФРС щодо ставки

Біткоїн за добу впав приблизно на 6% – до $57 тис. Разом із головною криптовалютою світу падають і решта цифрових активів.

Про це Mind стало відомо з даних CoinMarketCap.

Падіння відбувається на тлі очікування рішення Федрезерву щодо облікової ставки.

У квітні вперше із серпня 2023 року біткоїн відзначився спадом на місячному графіку, знизившись на 13% – з $70 тис. до $60 тис.

Така ж тенденція спостерігалася й у випадку Ethereum – провідної альтернативної криптовалюти, яка протягом місяця зазнала зниження на 17%.

Українська криптобіржа Kuna, пояснює чому ціна біткоїна залежить від облікової ставки ФРС.

Активи різних типів мають різний рівень ризику. Високоризикові активи, як-от біткоїн, характеризуються нестабільністю дохідності, яка залежить від ринкових умов та інвесторської поведінки. Водночас існують активи з низьким ризиком, які  пропонують меншу дохідність, проте відрізняються стабільною ціною. Біткоїн, зокрема, належить до високоризикових активів, на які сильно впливають кон'юнктура ринку й дії інвесторів.

Зазначимо, що біткоїн має значну капіталізацію та сильно корелює з традиційними фінансовими ринками, зокрема з фондовими. Тому інвестори у криптовалюту не можуть ігнорувати вплив дій центральних банків, таких, як Федеральна резервна система (ФРС). Наприклад, підвищення базової ставки ФРС може спричинити зниження вартості біткоїна, особливо в періоди економічної рецесії або кризи, коли зростають кредитні ставки та погіршується економічна ситуація. Своєю чергою зниження базової ставки ФРС може підштовхнути інвесторів до придбання високоризикових активів, таких, як біткоїн.

Зараз економісти не мають точної відповіді на запитання про взаємозв'язок біткоїна та інших активів, але деякі зазначають кореляцію між біткоїном і золотом, яке вважається одним із найбільш низькоризикових активів. Деякі фахівці вважають, що ФРС може впливати на ринок шляхом маніпулювання купівлею проблемних активів, що може викликати проблеми в економіці США та впливати на ринки по всьому світу. Однак, на думку деяких експертів, кореляція біткоїна з іншими високоризиковими активами може бути тимчасовим явищем, і в майбутньому ці активи можуть рухатися різними шляхами.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що за останні шість місяців кількість користувачів, що здійснюють транзакції, зросла на 26%, а частка тих, хто входить у систему, але не торгує, збільшилися на 10% тільки за останній місяць. Обсяг криптоактивів, що зберігаються на Binance, перевищив 120 млрд.

Зазначається, що запуск біткоїн-спотових ETF у США призвів до значного припливу капіталу в криптовалюти. Це зростання спостерігається як на інституційному, так і на роздрібному рівні, а кількість активних користувачів на платформі Binance повернулася до рівня середини 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS