США могли купити в Казахстану понад 80 радянських бойових літаків для передання їх Україні

ЗСУ можуть розібрати їх на запчастини або використовувати як фейкові цілі, вважають експерти

МіГ-23

США через офшорні структури могли придбати в Казахстану 81 бойовий літак радянських часів для подальшої передачі Україні. Йдеться про фронтові бомбардувальники Су-24, винищувачі МіГ-23 і МіГ-29, а також винищувачі-бомбардувальники МіГ-27.

Джерело. Про це пише Kyiv Post.

За даними видання, всі літаки продавали для утилізації. При цьому тендер допускав продаж техніки іноземному учаснику торгів, а за невиконання зобов'язання щодо утилізації було передбачено штраф, що дозволяло залишити літаки та передати їх Києву.

Передбачається, що ЗСУ розберуть отримані літаки на запчастини або навіть використають як фейкові цілі на аеродромах, зазначає Kyiv Post.

Загалом Міністерство промисловості та будівництва Казахстану виставило на продаж 117 винищувачів, у тому числі Су-24 та МіГ. У повідомленні відомства зазначалося, що техніку більше не можна використовувати через зношування.

Літаки були виставлені на продаж 26 жовтня, випливає із заявки на електронних торгах. Стартова ціна становила понад 1 млрд тенге (понад $2,2 млн). При цьому на кінець квітня 2024 року в оголошенні йдеться про те, що торги не відбулися.

У держпідприємстві «Казспецекспорт», яке проводило торги, спростували дані про те, що Казахстан продав радянські винищувачі іноземним компаніям. Там також наголосили, що процес утилізації техніки «повністю контролюється балансоутримувачами».

У березні пропагандистське «РИА Новости» з посиланням на джерело повідомляло, що «Укрспецекспорт» веде переговори про купівлю російської військової продукції в Казахстані. Однак у казахстанському Міноборони спростували це. У відомстві нагадали, що після початку російського вторгнення в країні запровадили заборону на експорт військової продукції.

Бекграунд. Нагадаємо, речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш повідомив, що винищувачі F-16 мають з'явитися в небі України після Великодня.

Між тим наприкінці квітня перші українські льотчики прибули до Франції для навчання на F-16. Після прискореного курсу начання тут їх чекає ще 4 місяці адаптації у Румунії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS