Лікарня у Хмельницькому стала першою в Україні, яка почала продавати «зелену» енергію

Коли виробництво електроенергії перевищує споживання поліклініки, вона продає надлишки електроенергії в енергосистему

Фото: Верховна Рада

Хмельницький лікувально-діагностичний центр став першим медичним закладом в Україні, який почав продавати електроенергію, вироблену на власних дахових сонячних електростанціях (СЕС).

Про це повідомляє пресслужба Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП.

Торік на дахах трьох поліклінік центру було встановлено СЕС загальною потужністю 100 кВт.

З 1 травня, у години пікової генерації сонячних панелей, коли виробництво електроенергії перевищує споживання поліклінік, надлишки електроенергії продаються в енергосистему.

«Цей випадок є унікальним: вперше лікарня стала виробником електричної енергії та видає додаткові кіловати в енергосистему», – прокоментував голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

За його словами, механізм активного споживача електроенергії став можливим завдяки закону про відновлення та зелену трансформацію енергетичної системи України, ухваленому в червні 2023 року.

За першу добу роботи Хмельницької лікарні у статусі активного споживача було продано в мережу понад 100 кВт-год електроенергії.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що «Укрнафта» й місцева влада Борислава Львівської області встановили сонячну електростанцію на 30 кВт на даху міської лікарні вартістю майже 2 млн грн. СЕС ввели в експлуатацію в січні цього року. Окупність проєкту становить близько року. 

Нещодавно в Києві обговорили перспективи використання відновлюваних джерел енергії. Як «озеленити» бізнес та оптимізувати витрати на інновації – читайте в матеріалі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS