ЗСУ у квітні зафіксували 444 випадки застосування російськими окупантами боєприпасів зі вмістом небезпечних хімічних речовин, що на 71 одиницю більше у порівнянні з попереднім місяцем.
Про це повідомили Сили підтримки ЗСУ.
Зазначається, що за період з лютого 2023 року по квітень 2024 року зафіксований загалом 1981 випадок застосування росіянами таких боєприпасів.
Наголошується, що основним способом застосування хімічних боєприпасів є використання безпілотних літальних апаратів, переважно зі скидом гранат К-51.
Уточнюється, що продовжуючи застосовувати боєприпаси зі вмістом небезпечних хімічних речовин порушує Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення, а також закони та звичаї ведення війни.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Держдепартамент США заявив, що російська армія в Україні порушує міжнародну заборону на використання хімічної зброї.
Як стверджує Держдеп, на полі бою росіяни застосовують проти українських військових хлорпікрин – задушливу та сльозогінну речовину, щодо якої діє заборона Організації із заборони хімічної зброї.
Там додали, що використання таких хімікатів російською армією не є «ізольованим епізодом» і, ймовірно, пов'язане з бажанням «вибити українські сили з укріплених позицій та досягти тактичних успіхів на полі бою».
Як проаналізували у Центрі досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки, країна-терорист росія збільшує застосування газових гранат, які містять заборонені смертоносні речовини.
«Розробка нових газових гранат РГ-Во з використанням хлорацетофенону може опосередковано свідчити про те, що росія у 2017 році збрехала про виконання взятих на себе зобов'язань відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї 1993 року», – заявили дослідники.