NASA скасувало перший запуск пілотованого корабля Starliner компанії Boeing до МКС

Зазначається, що корабель мав проблему з клапаном випуску кисню

Фото: NASA / Getty Images

Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) скасувало перший тестовий запуск пілотованого корабля Starliner компанії Boeing до Міжнародної космічної станції за дві години до старту.

Про це повідомило DW.

Наголошується, що запуск скасували через проблему з клапаном випуску кисню ракети-носія Atlas-V виробництва United Launch Alliance (ULA), яка мала вивести Starliner на орбіту.

Уточнюється, що запуск планувався на 22:34 за місцевим часом 6 травня з космодрому на мисі Канаверал. Очікувалось, що астронавти Баррі Вілмор і Суніта Вільямс проведуть на МКС близько тижня, після чого повернуться на Землю.

Очільник NASA Білл Нельсон, коментуючи скасування запуску, заявив, що його основним пріоритетом є безпека астронавтів, і додав, що запуск здійснять тоді, «коли ми будемо готові», не вказавши конкретної дати.

Зазначається, що Boeing разом із SpaceX бере участь у програмі NASA Commercial Crew Program, мета якої доставляти астронавтів у космос.

Boeing отримала на розробку капсули для екіпажу понад $5 млрд у рамках контракту NASA, а SpaceX – $3,1 млрд та вже виконала кілька місій із доставлення астронавтів на кораблях Crew Dragon.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що NASA відклала програму Artemis, яка передбачає висадку астронавтів на Місяць у цьому десятилітті, до осені 2026 року. Раніше місію з висадки планували запустити у вересні 2025 року.

«Під час випробувального польоту ми зробили один важливий висновок, над яким нам потрібно трохи більше часу попрацювати. Це стосується ефективності системи теплового захисту космічного корабля, теплозахисного екрана», – сказав заступник помічника адміністратора програми «Від Місяця до Марса» Аміт Кшатрія.

Водночас SpaceX втретє запустила ракету Starship, але втратила з нею звʼязок при поверненні на Землю. Зазначається, що «це помітне покращення результату», оскільки «перші дві місії закінчилися вибухами».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS