Міноборони Нідерландів наполегливо шукає засоби ППО для України – Рютте

Країна співпрацює з Данією, Чехією та Естонією для термінового доставлення засобів ППО та снарядів Україні

фото DR

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським на тлі чергового обстрілу росіянами цивільного населення українських міст. За його словами, під час розмови йшлося про швидке доставлення додаткових засобів ППО та артилерійських снарядів Україні.

«Агресія росії проти України не припиняється. Авіаудари по Харкову та інших містах спричинили нові жертви серед мирного населення. Щоб протистояти цій навалі, Україні вкрай потрібна наша допомога. Новий пакет військової підтримки, який зараз надають США, має вирішальне значення в цьому відношенні. Сьогодні я розмовляв з президентом Зеленським про все, що Нідерланди можуть зробити для підтримки України. Разом із нашими союзниками Нідерланди вживають заходів для забезпечення швидкого доставлення додаткових засобів ППО та артилерійських снарядів», – написав він у твіттері.

«Ми беремо участь у німецькій ініціативі щодо швидкого постачання засобів ППО дальньої дії. Наше міністерство оборони наполегливо працює над пошуком засобів ППО, які Україна зможе використовувати для нейтралізації атак російських безпілотників і ракет», – додав голова уряду Нідерландів.

Він зазначив, що його країна також працює з Данією та Чехією над швидким доставленням засобів ППО для України та боєприпасів (зокрема, артилерійських снарядів) і бере участь в ініціативі Естонії щодо постачання в Україну боєприпасів із наявних запасів.

Бекграунд. Також нещодавно повідомлялося, що голова Пентагону Ллойд Остін особисто переконує лідерів інших країн надати Україні системи Patriot. Україна ідентифікувала 100 систем протиповітряної оборони в країнах-союзниках і просить передати хоча б сім із них.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS