Microsoft вирішила не обмежувати доступ російських IT-компаній до свого ПЗ

За словами експертів, Microsoft та інші IT-компанії не хочуть відлякувати клієнтів, особливо в Китаї

фото Shutterstock

Американська корпорація Microsoft так і не обмежила російським IT-компаніям доступ до свого програмного забезпечення (ПЗ), хоча обіцяла зробити це після 20 березня, розповіли джерела в галузі, на яких посилається The Moscow Times.

«Навіть якщо компанія у своїх заявах стверджує про протилежне, у приватних розмовах вони гарантували повну підтримку свого ПЗ», – зазначив президент асоціації «Руссофт» Владімір Макаров.

За словами співрозмовника в одному з великих IT-дистриб'юторів, Microsoft не заважає закупівлі та активації нових ліцензій, придбаних за паралельним імпортом.

Також Microsoft не поспішає відключати російські ІТ-компанії від хмарних сервісів. Корпорація вивчає це питання, щоб мінімізувати зайві відключення, пояснив віцепрезидент ДК Softline Андрєй Благоразумов.

Крім цього, користувачам у росії знову стали доступні оновлення Windows та Office без застосування VPN, зазначили у «Руссофті».

Також оновлення можна завантажити із центру завантажень на офіційному сайті Microsoft.

Повного блокування продуктів американської корпорації в росії не відбулося через можливі репутаційні втрати у світі, вважає доцент кафедри стратегічного та інноваційного розвитку Фінансового університету Міхаїл Хачатурян. За його словами, Microsoft та інші західні IT-компанії не хочуть відлякувати клієнтів, особливо в Китаї, запроваджуючи жорсткі обмеження проти користувачів у рф.

Microsoft почала скорочувати бізнес у росії після вторгнення російської армії до України у березні 2022 року. «Майкрософт рус» звільнила майже всіх співробітників і розірвала чинний договір оренди офісу.

Проблеми із завантаженням оновлень Windows почалися восени 2022 року. Зокрема, комп'ютери у рф неможливо було оновити з Windows 10 до Windows 11.

Як повідомлялося, з 20 березня Microsoft мала обмежити доступ до хмарних продуктів на території росії. Йшлося про Power BI, Dynamics CRM та ін. Також користувачі могли втратити доступ до поштового сервісу Microsoft Outlook.

Нагадаємо, Microsoft і Coca-Cola уклали спільну угоду щодо вивчення штучного інтелекту. Зокрема, компанії мають намір протестувати, як чат-бот Copilot може покращити продуктивність співробітників на робочому місці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS