Віра Юрова, заступник голови Єврокомісії з цінностей та прозорості, підтвердила в соцмережі Твіттер (X) повідомлення про те, що країни блоку ухвалили рішення заборонити «Известия», «Российскую газету», «РИА Новости», а також вже закритий празький сайт Voice of Europe, в якому влада кількох країн підозрює інструмент російського втручання у європейські політичні процеси.
Поширювати матеріали всіх цих ЗМІ будь-яким способом у країнах ЄС буде заборонено. Більше десятка великих російських ЗМІ вже заборонено в ЄС через розповсюдження пропаганди та дезінформації.
Санкції проти цих чотирьох видань увійдуть до 14-го пакету санкцій ЄС разом із забороною на фінансування з росії засобів масової інформації, політичних партій та неурядових організацій у європейських країнах.
Офіційний представник МЗС рф Марія Захарова раніше в середу заявила, що в москві відомо про ці кроки ЄС.
«Якщо подібні заходи щодо російських журналістів будуть реалізовані з боку Євросоюзу, не має значення – колективного Брюсселя чи індивідуальних країн, якщо ці заходи будуть вжиті щодо російських ЗМІ, російських журналістів, то незважаючи на те, що західним кореспондентам не захочеться, але їм доведеться також відчути наші заходи у відповідь. Ось до цього вони відчували нашу любов, тепер доведеться відчути й заходи у відповідь. Так само як ми відповідали на утиски російських журналістів і раніше, ми відповімо блискавично і вкрай болісно для західників», – заявила Захарова.
За даними AFP, сайт Voice of Europe використовувався для втручання у майбутні вибори до Європарламенту. Сайт базувався в Празі й був закритий чеською владою, яка стверджує, що його фінансував Віктор Медведчук, головний провідник російського впливу в Україні. Бельгійська влада також розслідує версію про те, що Voice of Europe платив євродепутатам за поширення російських наративів.
За словами джерел AFP, офіційно заборона на ці чотири видання буде оформлена незабаром.
Євросоюз ввів санкції проти приблизно десятка російських ЗМІ, таких як RT та Sputnik у їх різних іпостасях, «Россия 24» та «Первый канал». Їм забороняється передача або розповсюдження свого контенту в країнах-членах ЄС будь-якими способами, включаючи кабельне, супутникове та інтернет-мовлення, платформи, сайти та мобільні програми.